Té nula už je vydaná

Teď už to konečně můžu říct: vydal jsem třetí básnickou sbírku. Její narozeniny se budou každoročně slavit 22. března, shodou okolností jeden den po Světovém dni poezie, v den vyzvednutí prvního vydání z tiskárny.

Děkuji všem, kteří se na jejím vzniku podíleli. Jmenovitě Václavu Hnátkovi, grafickému sazeči a autorovi knižní obálky, který se odvážně pustil do pro něj do té doby neznámých vod, Josefu Zlamalovi děkuji za dechberoucí kresby, které knihu ilustrují, a Lukáši Neumannovi za korekturu a citlivou editorskou práci. Poděkování za mnohé rady patří taky Radku Urbišovi z ostravské tiskárny AMOS repro.

Standa Černý - Té nula (obálka knihy)
Standa Černý – Té nula (2021)

ANOTACE KNIHY jak je uvedena v Databázi knih a na Goodreads: Té nula je kniha o hledání odpovědí, které člověka nakonec pokaždé vrátí zpět na začátek, a přece ne na stejné místo. Tvoří ji 39 básnických textů napsaných mezi lety 2015 a 2020. Té nula se oproti předchozím autorovým sbírkám vyznačuje přísnou kompozicí a častějším využitím rýmu.

Moje nová sbírka poezie Té nula není bohužel ke koupi v knihkupectvích, pokud vás zaujala a chtěli byste ji jako správní bibliofilové vlastnit, navíc třeba i signovanou autorovou rukou, napiště mi na e-mail info@standacerny.cz.


ŘEKNĚTE SI O SVŮJ VÝTISK TÉ NULA

    Od Standa Černý

    Textrovert. Outor. Fotím, píšu. Teoreticky jsem relativně zdatný i v životní praxi.